بیوگرافی دکتر حمید قاسمی

متخصص ارتودنسی 

دکتر حمید قاسمی پس از پایان دوره دبیرستان در کشور امارات در سال 2003 جهت آماده‌سازی برای ورود به دانشگاه پزشکی در کالج استرالیایی ولونگونگ (Wollongong) مشغول به تحصیل شدند. پس از اتمام دوره کالج در آزمون ورودی دانشگاه دولتی (UP) فیلیپین شرکت کردند و با کسب تنها سهمیه خارجی ورود به کالج دندانپزشکی به تحصیل در این دانشگاه در رشته دندانپزشکی پرداختند.

پس از پایان دوره دندانپزشکی، به منظور تحصیل در دوره تخصصی ارتودنسی در سال 2010 در دانشگاه Kanagawa ژاپن پذیرفته و با کسب نمرات عالی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند. قبولی و دریافت بورد تخصصی ژاپن و آمریکا در سال 2014 از دیگر موفقیت‌های تحصیلی ایشان است. همچنین، ایشان کسب مدرک فلوشیپ فوق‌تخصصی جراحی‌های پیشرفته ارتوگانیک از بخش ارتودنسی چانگ گونگ مموریال مدیکال سنتر (Chang Gung Memorial International Medical Centre) کشور تایوان را در کارنامه تحصیلی خود دارند.

ایشان پس از کسب موفقیت‌های علمی از دانشگاه‌های مختلف تصمیم گرفتند در سال 2015 برای خدمت به کشور و هم‌وطنان خویش به ایران بازگردند. بنابراین با قبولی در امتحان بورد تخصصی ارتودنسی ایران در سال 1394 و کسب رتبه برتر کشور، فعالیت کاری خود را به عنوان متخصص ارتودنسی در استان البرز ( کرج ) آغاز کردند.

ایشان از معدود متخصصین ارتودنسی در ایران هستند که با استفاده از تکنیک ارتودنسی MEAW می‌توانند بسیاری از ناهنجاری‌های فکی را بدون نیاز به جراحی فک درمان کنند. او اصول و مبانی تکنیک ارتودنسی MEAW را به صورت مستقیم زیر نظر اساتید به نام و برجسته‌ای چون دکتر سادااو ساتو (Dr.Sudao Sato)، دکتر سوسومو آکی موتو (Dr.susumu Akimoto) و دکتر یانگ کیم (Dr.Yong H.Kim) آموختند که همه آن‌ها از بنیانگذاران عرصه بین‌المللی این تکنیک ارتودنسی هستند.

همچین انواع درمان‌های ارتودنسی اعم از ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک، ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی دیمون و ارتودنسی لینگوال برای تمام گروه‌های سنین کودکان، نوجوانان و بزرگسالان توسط ایشان انجام می‌گیرد.

در حال حاضر ایشان عضو انجمن ارتودنسی آمریکا، آسیا پَسیفیک و ایران هستند.