هزینه ارتودنسی کرج

یکی از مهم ترین و تاثیرگزار ترین عوامل روی انتخاب درمان ارتودنسی توسط افراد، هزینه ارتودنسی است. این مسئله تا حدی اهمیت دارد که برخی بیماران که درمان ارتودنسی را انتخاب کرده اند، با اطلاع از قیمت ارتودنسی درمان از انجام آن صرف نظر می کنند. اما از طرفی، داشتن یک لبخند زیبا و جذاب برای اکثر افراد بسیار اهمیت دارد و در واقع، یک قسمتی از هویت افراد را تشکیل می دهد.

زیرا داشتن لبخند زیبا روی اعتماد به نفس و احساس افراد در رابطه با خودشان و همچنین نوع نگاه دیگران تاثیرگزار است. طبق مطالعات انجام شده، افراد با دندان های سالم و مرتب نسبت به افرادی که دندان های به هم ریخته و نامرتبی دارند، در موقعیت های اجتمای مختلف از احترام بیشتری برخودارند. در نتیجه، داشتن یک لبخند زیبا در کنار دندان هایی صاف و مرتب علاوه بر اینکه چهره فرد را زیبا نشان می دهد روی بهبود روابط اجتماعی او نیز تاثیرگزار است.

در این مقاله، هزینه ارتودنسی از جنبه های مختلف بررسی شده است تا افرادی که این درمان را انتخاب کرده اند، بتوانند از هزینه های انواع روش های درمانی ارتودنسی اطلاع داشته باشند.

اهمیت هزینه ارتودنسی در انجام درمان

همانطور که گفته شد، یکی از مهم ترین عواملی که روی انجام درمان ارتودنسی  تاثیر گزار است، قیمت ارتودنسی است. در نگاه اول، ممکن است هزینه ارتودنسی با روش های مختلف زیاد به نظر برسد. اما قطعا انجام درمان ارتودنسی مزایای زیادی را به همراه دارد. در واقع، درمان ارتودنسی دندان ها می تواند در دراز مدت در صرفه جویی هزینه ها برای درمان مشکلات جانبی دندان ها تاثیرگزار باشد.

در این صورت، اگر فرد دندان های شلوغ و نامرتبی داشته باشد، دندان غائب یا افتاده داشته باشد و یا به ناهنجاری های فک مبتلا باشد، در صورتی که به موقع درمان نشود، در آینده این مشکلات برایش عوارض جانبی جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت و ممکن است این مشکلات در نهایت منجر به از دست دادن تعداد بیشتری از دندان ها و یا پوسیدگی اکثر دندان ها شود.

تقریبا تمامی افراد سالی حداقل یک بار به دندانپزشک مراجعه می کنند به همین علت، از هزینه های درمان های دندانپزشکی اعم از پرکردن، عصب کشی، کاشت دندان یا ایمپلنت و یا حتی جرم گیری و کشیدن دندان ها اطلاع دارند. علاوه بر آن، بیماری های موجود در دندان ها و فک افراد می تواند مشکلات شدیدتر و بیماری های جدی تری را اعم از چاقی، سوء تغذیه، دیابت و یا بیماری های قلبی در آینده به وجود بیاورد.

تمامی این موارد، مشکلات و عوارض جانبی جدی و خطرناکی هستند که روی سلامت و کیفیت زندگی افراد تاثیر مخرب دارند. به همین دلیل نمی توان برای آنها قیمت تعیین کرد و در واقع می توان گفت که قیمت ارتودنسی در برابر هزینه درمان تمامی این مشکلات ناچیز به شمار می رود.

معمولا افراد برای اطلاع از قیمت ارتودنسی به وب سایت متخصصان ارتودنسی و یا سایر وب سایت هایی که در این زمینه اطلاعات دارند، مراجعه می کنند. اما ذکر این نکته در این جا ضروری است که هزینه ارتودنسی بر اساس وضعیت و شرایط خاص هر فرد تعیین می شود. به همین دلیل، هیچ گاه نمی توان بدون مراجعه به متخصص ارتودنسی از هزینه ارتودنسی به صورت دقیق اطلاع پیدا کرد.

هزینه ارتودنسی و دامنه تغییرات آن به عامل های مختلف و متعددی بستگی دارد که فرد برای اطلاع از هزینه ارتودنسی دقیق درمان باید از این عوامل اطلاع پیدا کند. در نتیجه، در صورتی که قصد انجام درمان ارتودنسی را دارید، توصیه می شود برا اطلاع دقیق از قیمت ارتودنسی خود با یک ارتودنتیست و یا متخصص ارتودنسی مشورت کرده و با جزئیات انجام درمان ارتودنسی آشنا شوید.

دکتر حمید قاسمی، متخصص ارتودنسی در کرج است که با سالها تجربه در امور ناهنجاری های دهان و دندان، توانسته امتیاز خوبی از دیدگاه بیماران کسب نماید. ایشان در حال حاضر عضو انجمن ارتودنسی آمریکا، آسیا پَسیفیک و ایران هستند. یکی دیگر از نکات مثبت ایشان، استفاده از تکنیک MEAW است که می‌تواند بدون نیاز به جراحی، فک را درمان کنند.

قیمت ارتودنسی در سال 1401

برای اطلاع از قیمت ارتودنسی کرج سال 1401 در مطب دکتر حمید قاسمی لطفا با شماره های 02634214454 ، 02634482347 و یا تلفن همراه 09030138303 تماس حاصل فرمایید. برای آگاهی بیشتر از عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی با ما همراه باشید. اصولا هزینه ارتودنسی به شرایط و عواملی بستگی دارد. مثلا سن فرد یا نوع ارتودنسی مورد نیاز و یا مدت زمان درمان ارتودنسی می تواند باعث تغییر قیمت ارتودنسی برای هر فرد شود. یکی از مزایای خوب هزینه ارتودنسی کرج دکتر قاسمی امکان پرداخت اقساطی با در نظر گرفتن شرایط بیمار و همچنین پوشش بیمه ای است که پرداخت هزینه ارتودنسی را برای همه افراد آسان می کند.

حداقل هزینه ارتودنسی

برای آگاهی از حداقل قیمت ارتودنسی به عوامل تاثیرگذار بر هزینه ارتودنسی همانطور که گفته شد، عوامل زیادی روی قیمت ارتودنسی دندان ها تاثیرگزار هستند. در این میان، برخی عوامل هستند که به انتخاب فرد بیمار بستگی داشته و برخی دیگر نیز به وضعیت و سلامت دندان ها و فکین فرد بیمار بستگی دارند. علاوه بر آن، مراکز درمانی و متخصصین مختلف هر کدام قیمت ارتودنسی مختلفی را ارائه می دهند که این تفاوت قیمت ها نیز به عوامل زیادی اعم از مهارت متخصص، کیفیت مواد و لوازم مورد استفاده، امکانات مطب و مرکز درمانی و عواملی از این قبیل بستگی دارد.

در این میان، مهم ترین عواملی که روی تعیین هزینه ارتودنسی تاثیر گذار هستند، عبارتند از:

 1. نوع درمان و در واقع جنس براکت های ارتودنسی

امروزه، انواع مختلفی از براکت های ارتودنسی موجود هستند که بسته به نوع درمان، جنس و قیمت با یکدیگر متفاوتند. رایج ترین براکت های ارتودنسی عبارتند از:

 • براکت های فلزی

براکت های فلزی از جنس استیل ضد زنگ ساخته می شوند و می توان گفت رایج ترین انواع براکت های هستند که مورد استفاده اکثر بیماران قرار می گیرند. زیرا براکت های فلزی ارزان ترین انواع براکت ها هستند و در کنار آن، از دوام و طول عمر بالایی برخوردار می باشند. براکت های فلزی از انواع روش های ارتودنسی ثابت هستند که در این روش، براکت به دندان چسبیده می شود و بیمار نمی تواند در طول درمان آنها را از دهان خارج کند. این نوع ارتودنسی بهترین نوع ارتودنسی برای کودکان است. اگر به دنبال یک متخصص ارتودنسی خوب برای کودک خود هستید ما به شما دکتر قاسمی را معرفی می کنیم. دکتر قاسمی، بهترین متخصص ارتودنسی کودکان کرج است.

 • براکت های سرامیکی

براکت های سرامیکی به صورت سفارشی و مخصوص هر فرد در لابراتورهای دندانپزشکی ساخته می شوند. این براکت ها همرنگ با دندان ها هستند و روی دندان ها به سختی قابل تشخیص می باشد. احتمال شکسته شدن و یا افتادن این براکت ها به دلیل سرامیکی بودنشان، در طول دوره درمان وجود دارد. همچنین، قیمت براکت های سرامیکی از براکت های فلزی کمی بالاتر است.

 • براکت های لینگوال یا پشت دندانی

این براکت ها مخفی ترین براکت های ارتودنسی هستند و در واقع به هیچ وجه درون دهان افراد دیده نمی شوند. براکت های لینگوال معمولا برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرند که مشکلات و بیماری های دندان هایشان جزئی است و به درمان های پیچیده نیاز ندارند. همچنین، افرادی که تمایلی به دیده شدن براکت های ارتودنسی روی دندان هایشان ندارند، از این روش استفاده می کنند. توصیه می‌شود برای انجام ارتودنسی لینگوال، به بهترین متخصص ارتودنسی لینگوال مراجعه کنید. زیرا انجام این روش به دقت بسیار بیشتری نسبت به ارتودنسی کلاسیک نیاز دارد.

برخلاف سایر براکت ها که روی قیمت جلویی دندان ها نصب می شوند، براکت های لینگوال در سطح پشتی دندان ها و داخل دهان نصب می شوند. همچنین این براکت ها به صورت سفارشی و در لابراتورهای دندانپزشک برای هر فرد و بسته به موقعیت دندانهایش ساخته می شوند. به دلیل سختی نصب این براکت ها، سفارشی بودنشان و همچنین جنبه زیباییشان معمولا هزینه ارتودنسی بیشتری برای فرد در پی دارند.

قیمت براکت های لینگوال نسبت به سایر براکت ها بیشتر است. اما ممکن است بیمه بخشی از هزینه ارتودنسی این براکت ها را مورد پوشش قرار دهد. در این میان، ذکر این نکته نیز ضروری است که معمولا شرکت های بیمه دندانپزشکی تنها براکت های فلزی ساده را پوشش می دهند و معمولا هزینه سایر براکت ها را که در کنار درمان، جنبه زیبایی دارند، تقبل نمی کنند. به همین علت توصیه می شود قبل از انتخاب براکت های مورد نظر از پوشش بیمه برای براکت ها اطلاعات لازم را دریافت کنید.

 • براکت های دیمون

دیمون روش ارتودنسی متحرک است که در این روش براکت ها و سیم های ارتودنسی خود تنظیم هستند. براکت های دیمون درپوشی فلزی دارند و جنس خود براکت ها نیز می تواند از فلز و یا سرامیک باشد. قیمت براکت های دیمون سرامیکی قطعا از براکت های دیمون با جنس فلز بیشتر است و این امر می تواند به دلیل جنبه زیبایی آن باشد. اما در واقع، احتمال شکستگی براکت های سرامیکی وجود دارد. به همین دلیل، معمولا متخصصین ارتودنسی استفاده از براکت های فلزی دیمون را پیشنهاد می دهند. همچنین، قیمت ارتودنسی دیمون نسبت به روش ارتودنسی فلزی بالاتر است.

 • براکت های نامرئی

همانطور که از نام این روش درمانی پیداست، در روش ارتودنسی نامرئی کرج از براکت های شفاف و نامرئی استفاده می شود که روی دندان های فرد قابل مشاهده نیستند. با توجه به اینکه این پلاک های شفاف و نامرئی به سختی در لابراتورهای دندانپزشکی و مختص هر فرد ساخته می شوند، هزینه استفاده از آنها از سایر براکت های درمان ارتودنسی بالاتر است.

 1. آماده سازی دندان ها قبل از شروع درمان ارتودنسی

معمولا در هنگام آغاز درمان ارتودنسی و در واقع، قبل از جایگذاری بریس ها، متخصص ارتودنسی دندان ها را برای شروع درمان آماده می کند. در این صورت، مراحل آماده سازی دندان ها نیز روی هزینه ارتودنسی تاثیرگزار است. در برخی موارد، قبل از انجام درمان ارتودنسی نیاز به درمان های عمومی دندانپزشکی مانند تمیز کردن عمقی دندان ها و یا پرکردن و عصب گشی آنها موجود است. در برخی موارد نیز ممکن است انجام سایر عمل های دندانپزشکی اعم از؛

 • کشیدن برخی دندان ها برای ایجدا فضای لازم به منظور حرکت سایر دندان ها
 • استفاده از هدگیر
 • استفاده از نگهدارنده ها

در قبل و یا بعد از درمان مورد نیاز باشد. در این صورت، این درمان ها نیز برای فرد هزینه های جانبی به همراه خواهد داشت. که در نتیجه باعث افزایش قیمت ارتودنسی می شوند.

3. طول دوره درمان ارتودنسی

انجام عمل های آماده سازی دندان ها برای درمان ارتودنسی و سایر عمل های دندانپزشکی روی طول دوره درمان تاثیر گزار است. در این صورت، هرچه دوره ارتودنسی درمانی ارتودنسی طولانی تر باشد، هزینه های درمان نیز افزایش پیدا می کند. بدیهی است که هر چه تعداد مراجعات بیمار به دندانپزشک در طول دوره درمان بیشتر باشد، هزینه ارتودنسی نیز بالاتر می شود.

معمولا طول دوره استفاده از براکت های ارتودنسی 1 تا 2 سال است. اما ممکن است به دلیل وجود ناهنجاری ها و شرایط خاص، دوره درمان طولانی تر شود. در این صورت، از زمانی که براکت ها در دهان قرار داده می شوند، معمولا افراد بیمار باید هز ماه به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنند تا براکت ها تنظیم شوند. در نتیجه، طول دوره درمان روی افزایش هزینه ارتودنسی تاثیرگزار است.

4. ارتودنتیست و یا متخصص ارتودنسی مربوطه

معمولا هزینه هایی که متخصصین ارتودنسی برای درمان تعیین می کنند، متفاوت است. در این صورت، توصیه می شود قبل از شروع درمان، از هزینه انجام درمان ارتودنسی چندین ارتودنتیست اطلاع پیدا کنید. در صورتی که متخصص ارتودنسی با شرکت بیمه شما همکاری داشته باشد و از طرفی، بیمه نیز بخشی از هزینه درمان را پوشش دهد، هزینه نهایی درمان ارتودنسی دندان های شما به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

5. تجربه و مهارت ارتودنتیست

از نظر اکثر افرادی که درمان ارتودنسی را انتخاب می کنند، یکی از مهم ترین قسمت های درمان انتخاب یک متخصص ارتودنسی با تجربه و با مهارت است. در این میان، متخصصینی که دارای تجربه بیشتری در درمان های ارتودنسی هستند و با مهارت و دانش بروز و پیشرفته درمان بیماران خود را انجام می دهند، قطعا هزینه ارتودنسی بیشتری دریافت می کنند. علاوه بر آن، در صورتی که متخصص دارای تخصص خارج از کشور باشد و یا دارای فلوشیپ جراحی از دانشگاه های مختبر داخلی و یا خارجی باشد، با مهارت و دانش بیشتر، با استفاده از روش های مدرن تر و همچنین با استفاده از امکانات پیشرفته تر و بروز تری می تواند درمان های ارتودنسی را انجام دهد.

با مهارت و با تجربه بودن ارتودنتیست یک مزیت مهم محسوب می شود. زیرا فرد بیمار می تواند با اطمینان و اعتماد کامل درمان مشکلات و ناهنجاری های دندان ها و فکین خود را به او بسپارد.

6. سن بیمار

سن یکی از عوامل مهم و تاثیرگزار روی هزینه ارتودنسی است. به طور کلیه، درمان های ارتودنسی روی نوجوانان و جوانان زودتر تاثیر می گزارند و انجام این درمان ها نیز در سنین نوجوانی و جوانی راحت از  ارتودنسی بزرگسالان است. زیرا رشد فکین و دندان های فرد در سنین بزرگسالی به اتمام رسیده است اما معمولا در نوجوان و جوانان امکان تغییر در ساختار فک و یا سایر درمان های ارتودنسی در کمترین زمان ممکن و به سادگی وجود دارد.

از طرفی، شدت ناهنجاری و مشکلات و موجود در دندان ها و فکین افراد ممکن است با بالاتر رفتن سن افراد، افزایش پیدا کرده و نیاز به درمان های پیچیده تری موجود باشد. به همین دلیل، هرچه سن افراد بالاتر رود، هزینه ارتودنسی نیز افزایش پیدا می کند.

7. مطب و یا درمانگاه ارتودنسی

بدیهی است که هزینه ارتودنسی در مطب متخصصین بالاتر از هزینه درمان ارتودنسی در کلینیک های دندانپزشکی است. زیرا معمولا دستگاه ها و ابزارهای موجود در مطب متخصصین بروز تر و پیشرفته تر هستند و به همین دلیل، بیمار احساس راحتی بیشتری کرده و متخصص نیز می تواند از پیشرفته ترین ابزارهای مدرن و با استفاده از روش های بروز درمانی، درمان ارتودنسی فرد را انجام دهد.

8. شدت ناهنجاری

همانطور که در بالا اشاره شد، شدت ناهنجاری موجود در دندان ها و فکین افراد با بالا رفتن سن، افزایش پیدا کرده و مشکلات جدی تر می شوند. به همین دلیل نیاز به درمان های پیچیده تری وجود دارد و در بزرگسالان حتی ممکن است که نیاز به جراحی فک موجود باشد. در نتیجه، شدت ناهنجاری می تواند روی هزینه ارتودنسی تاثیرگزار باشد. اطلاعات بیشتر در مورد دکتر حمید قاسمی، بهترین متخصص جراحی فک کرج.

تغییر هزینه ارتودنسی در ایران

همانطور که میدانید با توجه به افزایش قیمت دلار و نرخ تورم در کشور، هزینه درمان هم هر ساله افزایش می یابد. هزینه ارتودنسی در سال 1401 هم نسبت به هزینه ارتودنسی سال 1400 حدود دو برابر شده است. از آنجایی که بسیاری از مواد استفاده شده در ارتودنسی از خارج وارد کشور می شود به همین دلیل قیمت ارتودنسی در کشورمان به نرخ دلار و سایر عوامل خارجی وابسته است.

هزینه سیم کشی دندان 1401

هزینه ارتودنسی نامرئی

مثلا هزینه ارتودنسی نامرئی (با الاینرهای شفاف) به دلیل وارداتی بودن تجهیزاتش حدود 3 برابر سال گذشته شده است. برخی از تجهیزات ارتودنسی نیز ساخت داخل کشور هستند که افزایش هزینه آن نسبت به تجهیزات وارداتی کمتر است. حدودا قیمت ارتودنسی نامرئی کرج در حدود 15 میلیون به بالا است.

هزینه ارتودنسی سرامیکی

هزینه ارتودنسی سرامیکی نسبت به قیمت ارتودنسی نامرئی کمتر است. علاوه بر این خوبی این روش استفاده از براکت های سرامیکی به جای براکت های فلزی است که دید زیادی هم ندارند و برای کسانی که به دنبال ارتودنسی مخفی یا کمتر قابل دید هستند بسیار مناسب است.

هزینه ارتودنسی دیمون

قیمت ارتودنسی دیمون نسبت مانند ارتودنسی نامرئی بسیار وابسته به دلار است. از آنجایی که تجهیزات و دستگاه های این نوع ارتودنسی هم به کشور ما وارد می شود هزینه ارتودنسی دیمون در سال 1401 نسبت به سال 1400 تقریبا 2 الی 3 برابر شده است. تقریبا هزینه ارتودنسی دیمون از 12 میلیون به بالا شروع می شود.

هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین

گاهی شما نیاز به ارتودنسی تنها یک فک خود دارید در این صورت لازم است که تنها نصف هزینه ارتودنسی را پرداخت کنید. معمولا هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین متخصصان مختلف متفاوت است. قیمت ارتودنسی فک بالا حدود 8 میلیون به بالا است. هزینه ارتودنسی فک پایین نیز به همین صورت است. در حالیکه که قیمت ارتودنسی فک پایین و بالا (ارتودنسی ثابت) بسته به شرایط شما در حدود 15 میلیون به بالا است. هزینه ارتودنسی دو فک با پلاک های متحرک از حدود 4 میلیون شروع می شود.

سخن آخر درباره هزینه ارتودنسی

همانطور که خواندید، عوامل زیادی روی هزینه ارتودنسی تاثیرگزارند. در این میان، هستند ارتودنتیست ها و یا حتی دندانپزشکانی که با دریافت کمترین هزینه طرح درمانی ارتودنسی را برای بیماران خود ارائه می دهند. در این میان، توجه به دو نکته اهمیت دارد.

1. در تمامی شرایط توصیه می شود که درمان ارتودنسی خود را به یک دندانپزشک دارای مدرک تخصص ارتودنسی بسپرید. در واقع یک متخصص ارتودنسی را انتخاب کنید و نه یک دندانپزشک را.

2. دریافت هزینه کمتر در تمامی شرایط ویژگی خوبی محسوب نمی شود. در این میان هستند ارتودنتیست هایی که با دریافت هزینه مناسب، بهترین طرح درمانی را با استفاده از باکیفیت ترین مواد و ابزار ارتودنسی در کنار استفاده از بروزترین و پیشرفته ترین امکانات برای راحتی بیماران خود ارائه می دهند.

از طرفی، در صورتی که درمان ارتودنسی توسط یک ارتودنتیست با مهارت انجام نشود، ممکن است که نتیجه اش برگشت پذیر بوده و کل روند درمان بی تاثیر شود. در نتیجه، با توجه به اهمیت درمان ارتودنسی و هزینه نسبتا بالایی که برای این درمان پرداخت می کنید، بهتر است که تمامی جوانب را در کنار هزینه ارتودنسی نظر بگیرید.

دکتر حمید قاسمی متخصص ارتودنسی در مطب
اینستاگرام دکتر حمید قاسمی

The last comment and 1 other comment(s) need to be approved.
7 پاسخ
  • دکتر حمید قاسمی
   دکتر حمید قاسمی گفته:

   سلام خانم میرزایی. در کل هزینه ارتودنسی به عوامل مختلفی مثل سن بیمار، مشکل بیمار، نوع ارتودنسی مورد نظر و طول درمان بستگی داره. ارتودنسی لینگوال بدلیل دسترسی سخت تر و نیاز به کار ظریف تر و دقیق تر و همچنین نیاز به قالب ‌گیری و ساخت سیستم براکت اختصاصی برای هر فرد هزینه بیشتری داره. برای آگاهی از قیمت ارتودنسی در سال ۱۴۰۰ با توجه به شرایطتون لطفا با شماره های 02634214454 – 02634482347 تماس بگیرید.

   پاسخ
  • دکتر حمید قاسمی
   دکتر حمید قاسمی گفته:

   سلام هزینه ارتودنسی ثابت بسته به مشکل دندانی شما متفاوته. میشه گفت قیمت ارتودنسی ثابت حدودا از 8 میلیون به بالا است. برای دریافت قیمت دقیق با مطب تماس بگیرید.

   پاسخ
 1. فرحناز موسوی
  فرحناز موسوی گفته:

  سلام شماره تماس مستقیم مطب رو میدید برای دریافت هزینه ارتودنسی ؟؟؟؟؟ مرسی

  پاسخ
  • دکتر حمید قاسمی
   دکتر حمید قاسمی گفته:

   سلام برای دریافت قیمت ارتودنسی دکتر حمید قاسمی میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.
   02634214454 – 02634482347 02634214455 – 09030138303

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫4.9/5 (30 امتیاز )