ارتودنسی بزرگسالان

به عقیده برخی مردم درمان ارتودنسی و سیم کشی دندان ها تنها مخصوص کودکان است. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه بوده و بسیاری از بزرگسالان و حتی برخی سالمندان می توانند از انواع روش های درمان “ارتودنسی بزرگسالان” بهره مند شده و دندان هایی ردیف و مرتب داشته باشند. بدیهی است که وجود دندان های ردیف و مرتب، باعث ایجاد لبخندی جذاب و زیبا می شود. اما زیباکردن لبخند تنها مزیت انجام درمان های ارتودنسی نیست. منظم بودن دندان ها و رفع شلوغی آنها، به معنای مرتب بودن و هم محور بودن دندان هاست. این مزیت باعث می شود که لبخندی جذاب تر داشته باشد و علاوه بر آن، سلامتی دندان های خود را حفظ کنید.

درمان ارتودنسی ثابت

 همچنین، مراقبت از دندان های مرتب و مسواک زدن آنها بسیار راحت تر است به همین علت، احتمال پوسیدگی، ترک خوردگی و سایر مشکلات دندان ها و لثه کاهش پیدا می کند. منظم شدن دندان ها عادت دندان را قروچه را در اکثر موارد کاهش داده و یا حتی از بین می برد. درمان ارتودنسی بزرگسالان انواع اختلال های مفصل فکی، گیجگاهی مانند درد یا صدا دادن فک را اصلاح کرده و درمان می کند. اما مهم ترین شاخصه و بهترین مزیتی که درمان ارتودنسی دارد، صاف شدن و ردیف شدن دندان هاست که باعث افزایش اعتماد به نفس و رضایت فرد می شود و لبخندی جذاب و زیبا را ایجاد می کند. اعتماد به نفسی که از داشتن لبخند سالم با دندان های ردیف و مرتب به وجود بیاید، روی اطرافیان فرد تاثیر گذاشته و روابط شغلی و فردی بیمار را بهبود می بخشد.

مراحل ارتودنسی بزرگسالان

 1. ویزیت اولیه ارتودنتیست
 2. معاینه تخصصی بیمار
 3. تشخیص و شروع درمان
 4. جراحی فک در صورت نیاز
 5. قراردادن دستگاه ارتودنسی دندان
 6. توصیه های نگهداری و رعایت بهداشت دهان و دندان
 7. معاینات منظم

در صورتی که از دندان های شلوغ و نامرتب رنج می برید، هم اکنون می توانید از دندان های ردیف و مرتب در کنار لبخند زیبا بهره مند شوید. درمان ارتودنسی یک راه حل دندانپزشکی است که برای رفع ناهنجاری های فکین و نامرتبی و شلوغی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان، باید گفت که سن ارتودنسی بزرگسالان مهم نیست و این درمان هیچگونه محدودیت سنی نداشته و افراد در هر سن حتی بزرگسالی نیز، می توانند از انواع روش های درمانی ارتودنسی استفاده کنند.

گرچه درمان مشکلات دندان ها و نامرتبی و شلوغی آنها در کودکی و نوجوانی بسیار راحت تر است و در مدت زمان کمتری انجام می شود اما بزرگسالان نیز می توانند از روش های درمانی ارتودنسی نتیجه ی باکیفیت و مطلوب داشته باشند. در این صورت، میتوان درمان ارتودنسی برای بزرگسالان و برای درمان ناهنجاری های دندانی و فکی آنها مورد استفاده قرار داد.

در صورتی که از دندان های شلوغ و نامرتب رنج می برید، هم اکنون می توانید از دندان های ردیف و مرتب در کنار لبخند زیبا بهره مند شوید. درمان ارتودنسی یک راه حل دندانپزشکی است که برای رفع ناهنجاری های فکین و نامرتبی و شلوغی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان، باید گفت که سن ارتودنسی بزرگسالان مهم نیست و این درمان هیچگونه محدودیت سنی نداشته و افراد در هر سن حتی بزرگسالی نیز، می توانند از انواع روش های درمانی ارتودنسی استفاده کنند.

گرچه درمان مشکلات دندان ها و نامرتبی و شلوغی آنها در کودکی و نوجوانی بسیار راحت تر است و در مدت زمان کمتری انجام می شود اما بزرگسالان نیز می توانند از روش های درمانی ارتودنسی نتیجه ی باکیفیت و مطلوب داشته باشند. در این صورت، میتوان درمان ارتودنسی برای بزرگسالان و برای درمان ناهنجاری های دندانی و فکی آنها مورد استفاده قرار داد. بدون در نظر گرفتن قیمت ارتودنسی کرج، به یک متخصص خوب مراجعه کنید تا کار درمانی خود را به بهترین نحو انجام داده و از هزینه های دوباره جلوگیری کنید.

دکتر حمید قاسمی متخصص ارتودنسی بزرگسالان کرج هستند که ساکنین استان البرز و شهر کرج میتوانند برای رزرو نوبت ویزیت با شماره های 02634214454 – 02634482347 – 02634214455 – 09030138303 تماس حاصل نمایند.

انجام درمان ارتودنسی دندان در بزرگسالان مزایای متعددی را به همراه دارد؛ که عبارتند از:

 1. بزرگسالان با انجام درمان های ارتودنسی می توانند دندان های مرتب در کنار لبخندی جذاب و زیبا داشته باشند.
 2. در برخی موارد، به دلیل عدم استفاده مناسب از دستگاه ها و همچنین عدم استفاده به اندازه از ریتینرهای بعد درمان، دندان ها به وضعیت اولیه شان برمیگردند. درمان ارتودنسی دندان بزرگسالان این مشکل را حل کرده است و در واقع ارتودنسی بزرگسالان می تواند برگشت دندان ها به وضعیت اولیه شان را اصلاح کند.
 3. انجام ارتودنسی برای بزرگسالان به دلیل ایجاد دندان ها مرتب، رعایت بهداشت دهان و دندان و در واقع مسواک زدن و نخ کشیدن را، برای افراد آسان تر می کند. به ویژه افرادی که دندان های به هم فشرده و یا روی هم افتاده دارند می توانند از روش های درمانی ارتودنسی استفاده کرده و نتیجه عالی آن را روی تفاوت مسواک زدن قبل و بعد درمان مشاهده کنند.
 4. با انجام درمان ارتودنسی بزرگسالان، توانایی جویدن غذاها بهبود پیدا کرده و بایت دندانی راحت تر می شود. دندان ها نیز پس از اتمام درمان به درستی روی یکدیگر قرار می گیرند.
 5. با انجام درمان ارتودنسی در بزرگسالان مشکلاتی که به علت نبود برخی دندان ها و یا همان دندان های غائب به وجود می آیند، اصلاح می شوند.
 6. فاصله های بین دندانی نیز با انجام درمان ارتودنسی برطرف می شوند.
 7. برخی افراد به علت وجود اختلالات بایت و یا سایش بیش از حد ناشی از دندان قروجه با مشکلات متعددی مواجه می شوند. ارتودنسی می تواند این موارد را به طور چشم گیری کاهش دهد.
 8. درمان ارتودنسی در جراحی های فک به منظور اصلاح حالت هم اندازه نبودن دو فک بالا و پایین انجام می شود که می تواند مشکل جلو بودن فک بالا و یا عقب رفتگی بیش از حد فک پایین را اصلاح کرده و درمان کند.

دقت داشته باشید، در بسیاری از موارد در صورتی که افراد بزرگسال مشکلات و ناهنجاری های مربوط به دندان ها وفکین خود را نادیده بگیرند، با مشکلات زیادی روبرو می شوند. مشکلات مانند اختلال های مفصا فکی گیجگاهی، دندان قروچه، درد در ناحیه فک، سردردهای مربوط به اختلالات فکی، صدا دادن فک به هنگام غذا و حتی صحبت کردن از مشکلاتی هستند که افراد به دلیل بی توجهی به ناهنجاری های دندان ها و فکین، با آنها روبرو می شوند.